מגמות לימוד - כנפי רוח
הנדסאי תקשוב-סייבר
מקצוע לחיים

המגמה מכשירה את תלמידיה להשתמש בטכנולוגיות מחשוב ותקשורת. התלמידים במגמה לומדים את מקצועות הבסיס לעולם המחשוב, דרך לימוד מערכות תקשורת, מערכות פתוחות, מערכות יישומים גרפיות, מערכות מידע וידע ומערכות קנייניות ההתמחויות במגמה פונות לתחומים הבאים בתקשורת: תחום העוסק בבניות מערכות תקשורת עבור תשתיות תקשוב, מערכות אבטחה, חוות שרתים, הכרת מערכות ההפעלה בתחום הקוד הפתוח וטיפול במערכות אלו, התקנה, אבטחה ותחזוקה. התלמידים יכירו את מערכות ההפעלה והתקנת יישומים התואמים את הדרישות . המגמה מכשירה את התלמידים להיות אנשי מערכות במערכות התקשוב השונות אשר מכינים את התשתית ועוסקים בהתקנת המחשב, טיפול בתקלות, חיבור לרשת, התקנת מערכות האבטחה וקשר עם חברות היי-טק הנותנות שירותי . SYSTEM הלימודים כוללים לימודים עיוניים ויישום החומר הנלמד באמצעות עבודה במעבדות תקשורת ומעבדות פירוק והרכבה וירטואליות ופיזיות. על התלמידים להגיש פרוייקט במהלך לימודיהם, ועבודת גמר בתום הלימודים. התלמידים לומדים עבודה עם מערכות ליצירת רשתות מחשבים ותקשורת וניהול מערכות תקשורת.

תחומי הדעת הנלמדים: רשתות תקשורת, מערכות רשת קנייניות, אנגלית טכנית, בסיסי נתונים שפת תכנות פייטון, אבטחת מידע )סייבר(, יוניקס, שפת SQL ובסיס נתונים מתקדם, מבוא לרשת WAN , מבוא לתכנות ואריתמטיקה בינארית ,עקרונות מערכות הפעלה ,יישומי ניתוב IP ברשתות קמפוס, יישומי מיתוג IP ברשתות קמפוס, אתור תקלות ותחזוקה של רשתות קמפוס, אבטחת רשתות קמפוס, מבוא לתכנות בסביבת אינטרנט html+js , פרויקט גמר.

ניסיון בצבא

המסלול הלימודי מכשיר את המועמדים לגיוס לתפקיד הנדסאי תקשוב ,ופותח עבורם את הדרך לשירות איכותי ומשמעותי ביחידות הטכנולוגיות השונות של צה"ל. בעיקר עם חיל התקשוב והמודיעין. צה"ל מעניק תמיכה לימודית גם במימון תכניות אקדמיות לתואר מהנדס לבעלי נתוני קצונה חלקם יועסקו ביחידות הפיתוח .מקצוע זה הוא צורך מהותי ומשמעותי בכל היבט בחיינו וכך גם בצבא, החל מהיחידות הטכנולוגיות הסודיות ביותר ועד יחידות השדה ומערכות הטכנולוגיה השונות. התלמידים נבחנים בנוסף במערכות סיסקו והמכינה מחייבת את התלמידים גם במקצוע הכשרה נוסף. תינתן אפשרות לביצוע פרוייקט בתוך הצבא. נושא מערכות תקשוב בימינו שימושי ביותר החל מהמערכת בבית ועד למערכות משק מורכבות מאוד. ניתן לחתום קבע להמשך שרות כהנדסאי תקשוב רבים מהבוגרים מועסקים גם בתחומי אבטחת מידע-סייבר בצבא, תוך קבלת תנאים משופרים ומשכורת מכובדת.

חזרו אלי עם פרטים

חיזרו אלי בהקדם

הרב פרנק 20 בית וגן ירושלים
טלפון:02-6441203 פקס: 153-52-6371117
laviyo@gmail.com