מגמות לימוד - כנפי רוח
הנדסאי מכטרוניקה
מקצוע לחיים

מכטרוניקה היא תחום דעת חדשני יחסית. למעשה שילוב בין מספר דיסיפלינות מכונות, אלקטרוניקה ושילוב תוכנה. מערכות מכטרוניות הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו. הכונן הקשיח במחשב, מכשיר ביתי למדידת לחץ דם, תמסורת אוטומטית ברכב וכמובן רובוטים הם דוגמאות ספורות למערכות מכטרוניות. בוגר מסלול הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה הוא בראש ובראשונה הנדסאי מכונות המכיר לעומק את מושגי הליבה ותחומי הדעת של הנדסת המכונות. התמחותו היא בידע כיצד לשלב תת-מערכות מכניות, תת-מערכות אלקטרוניות, ותת-מערכות מבוקרות מחשב לכלל מערכת הנדסית הפועלת בצורה אופטימלית. בנוסף להקניית ידע בתחומי הדעת מכונות, אלקטרוניקה ומחשבים, יעד נוסף של התוכנית הוא להכשיר אדם המאופיין בחשיבה יוצרת, יצירתיות. תקשורת טובה ויכולת להתמודד עם אתגרים משתנים. מקצועות הלימוד פרוסים באופן המאחד ראייה מערכתית, בחירת רכיבי מדף תוך כדי תכן הנדסי ובניית פרוייקטים.

תחומי הדעת הנלמדים אלקטרוניקה: יסודות, אלקטרוניקה ספרתית ותעשייתית, מערכות הנע. בקרת תהליכים: דיאגרמות מלבנים, תגובות תהליכים, בקרת PID .מכשור לבקרה: היכרות עם חיישנים, מפעילים ורכיבים נוספים המקשרים בין המערכות המכניות למחשב. מערכות משולבות: בקרים מתוכנתים, רובוטים, עקרונות שילוב מערכות. ניהול פרויקטים, עבודה בצוותי חשיבה שיתוף מידע. מקרו בקרים: תכנות ושילוב מיקרו בקרים במערכות מכניות. תכן מערכות מכניות: תכן הנדסי המתעד את תהליך החשיבה והפיתוח של מערכות הנדסיות משולבות.

המטרות העיקריות של התוכנית שילוב ידע מתחומי המכונות האלקטרוניקה והמחשבים לבניית מערכות משולבות. חשיבה יוצרת הכוללת גם חשיבה מערכתית ויכולת תכנון, תפעול ואיתור תקלות לצורך בחירת פתרון אופטימלי. הקניית מיומנויות לימוד ועבודה בצוות. על צוותי הלימוד יוטלו מטלות ויגישו יחד פתרונות מנומקים.

ניסיון בצבא

המסלול הלימודי מכשיר את המועמדים לגיוס לתפקיד הנדסאי מכטרוניקה ,ופותח עבורם את הדרך לשירות איכותי ומשמעותי ביחידות הטכנולוגיות השונות של צה"ל. צה"ל מעניק תמיכה לימודית גם במימון תוכניות אקדמיות לתואר מהנדס לבעלי נתוני קצונה חלקם יועסקו ביחידות הפיתוח .מקצוע זה הוא צורך מהותי ומשמעותי בכל היבט בחיינו וכך גם בצבא, החל מהיחידות הטכנולוגיות הסודיות ביותר ועד יחידות השדה ומערכות הטכנולוגיה השונות. הצבא רק הולך ומתפתח מבחינת המערכות המתקדמות שבהן נעשה שימוש, לכן עולה ביחס ישיר הצורך המהותי של הצבא באנשי טכנולוגיה מיומנים המוכנים להשקיע ובתמורה לקבל מקצוע לחיים. נושא פתוח מערכות רובוטיות רחפנים וכו' הוא חלק חשוב במקצוע זה.ניתן לחתום קבע להמשך שרות כהנדסאי מכטרוניקה בצבא, תוך קבלת תנאים משופרים ומשכורת מכובדת.

חזרו אלי עם פרטים

חיזרו אלי בהקדם

הרב פרנק 20 בית וגן ירושלים
טלפון:02-6441203 פקס: 153-52-6371117
laviyo@gmail.com