אודות - כנפי רוח
אודות
חזון ומטרות

המכינה והמכללה קדם צבאית תורנית טכנולוגית "כנפי רוח" הוקמה משנת 1952 .המכללה הוציאה תחת ידה אלפי בוגרים שהגיעו עד לתפקידים הבכירים ביותר בצה"ל ובתעשיה. המכללה יוצרת אוירה תורנית דתית ערכית וציונית ומעצבת בוגר מאמין )באלוקיו ובעצמו(,מוביל ולוקח אחריות נושא בנטל הבטחון באופן שווה לשאר האוכלוסיה מחנך למצויינות בתחום הערכי והלימודי. בוגרי ישיבות או תיכוניים דתיים יוכלו להעמיק באמונתם ואהבתם לערכי התורה טרם גיוסם. התוכנית כוללת גם לימודי קודש מורכבים ממגוון רחב של דעות וכן תחומי דעת מדעיים שיאפשרו ליצור גם תלמידי חכמים השולטים בתחומי הידע השונים. מעניקה לבוגריה תעודת דיפלומה ותואר הנדסאי בהתמחויות שונות ופותחת אופק מקצועי ואקדמי בסביבה לימודית מאתגרת עם מגמות טכנולוגיות עדכניות. בשתוף יחידות פתוח ביחידות עילית של הצבא והתעשיה האזרחית . כל הפרוייקטים בשתוף מלא של משרד החינוך וצה »ל על כל חילותיו השונים. המכללה כוללת מבנים חדשנים עם מעבדות מהמתקדמות. פנימייה מהטובות ביותר חדרי כושר מועדון לסטודנטים מגרשי ספורט.יות,מערכות מומחה, שירותי רשת אינטרנט וטלפונים ניידים.

המכינה הוקמה עבור כלל התלמידים במגמות הטכנולוגיות והעיוניות המעוניינים ללמוד לקראת תעודת הנדסאי ששקול לתואר ראשון. כמו כן יש מסלול ישיר לסטודנט המעוניין במסלול שמשלב לימודי הנדסאי עם תואר מהנדס תוך כדי לימודי הנדסאי. המכללה מעניקה בנוסף ללימודי התואר הסמכות נוספות שהיא מאמינה שמסייעות לבוגר להשתלב יותר טוב בשוק התעשייה וזאת ללא עלות נוספת. כלל הסטודנטים יועסקו בצה"ל במקצועות שהוכשרו לכך חלקם יחלו מיד עם תום לימודיהם קורס קצינים ולאחר מכן ישתלבו במקצועות השונים. המכינה נותנת מענה אישי חינוכי, מנהיגותי, ולאומי לכלל תלמידיה. תוך כדי שילוב של סיורים מקצועיים ניווטים להכרת הארץ.

המכינה תהיה 'קרש קפיצה' למיצוי השרות הצבאי והצלחה בחיים. המכינה עובדת בשיתוף פעולה מלא עם צה"ל. צה"ל יחד עם המכינה שם לו מטרה להכשיר את הדור הבא של המפקדים בצה"ל, וזו על ידי לימודים אקדמאיים מקצועיים, חיזוק הפן האישיותי של כל סטודנט, וחיזוק הזיקה הציונית וחיבור לאמונה. ואהבת הארץ

התכנית מיועדת לסטודנטים איכותיים ורציניים מכל הארץ, שסיימו כיתה י"ב ורוצים לעבור שלב נוסף ומשמעותי בבניין האישיות. המכללה והמכינה הקדם צבאית מקבלת סטודנטים בוגרי מסלולים טכנולוגים יעודים ובוגרי מסלולים עיונים בישיבות תיכוניות וחרדיות )מסלול מרום( בחלק מהמסלולים נדרשים תנאי השלמה. לוגו של מכינה כנפי רוח

המטרות חינוכיות

1. המכללה תחנך להעמקת הקשר למסורת ישראל, לעם ישראל וארץ ישראל

המכללה תפעל להעצמה אישית של כל אחד מתלמידה, שתבוא לידי ביטוי ביכולת התבטאות, לקיחת אחריות אישית, מנהיגות חברתית ואחריות משפחתית

3. המכללה תחנך למצוינות מקצועית בתחומי הלימוד הטכנולוגיים, שתגיע לידי ביטוי בשירות צבאי משמעותי ותיטע בהם את השאיפה לתפקידי פיקוד והתקדמות בלימודים אקדמיים.

המטרות החברתיות

1. מתן המעטפת הערכית בפעילות המכינה המשולבת במכללה, תביא את הסטודנטים לראיית חשיבות השירות המשמעותי בחילות צה"ל והאפשרות לחתימת קבע בצבא.

2. הסטודנט במכללה ובמכינה ילמד מהמקורות על חשיבות ההתנדבות למען הקהילה, ויישם זאת בפעילויות קהילתיות וארציות.

3. הסטודנט ילמד את החשיבות בקשר לעם ולארץ, ויישם זאת בטיולים ובאמצעות סיוע לאזורים הנצרכים לכך.

4. הסטודנטים ישלבו פרויקטים המהווים תורת חיים .שילוב של תורה עם דרך ארץ. מצד אחד היבט הלכתי מעמיק ומצד שני היבט מקצועי מעמיק. חלק מהפרויקטים ישולבו עם גופי בטחון משטרה ומודיעין.

חזרו אלי עם פרטים

חיזרו אלי בהקדם

הרב פרנק 20 בית וגן ירושלים
טלפון:02-6441203 פקס: 153-52-6371117
laviyo@gmail.com